Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

Aktualności

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Wyciągamy dzieci z bramy w Bełchatowie

We wtorek, 17 lipca br., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie w obecności wiceprezydenta miasta Janusza Mękarskiego i lokalnych mediów doszło do podpisania umowy pomiędzy wspomnianym MCK a Fundacją „Wyciągamy Dzieci z Bramy” na realizację wakacyjnej akcji edukacyjno-kulturalnej dla dzieci i młodzieży na terenie Bełchatowa.
W imieniu bełchatowskiego MCK umowę podpisała dyrektor placówki Ewa Młynarczyk, zaś Fundację „Wyciągamy Dzieci z Bramy” reprezentował jej założyciel i prezes Jacek Sokalski. W ten sposób zapoczątkowana w 2003 roku w Piotrkowie letnia akcja, której celem było i jest m.in. organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji czy wyłanianie młodych talentów i zapewnienie im możliwości jak najlepszego rozwoju pod względem artystycznym, zaczęła obejmować swym zasięgiem także obszar regionu łódzkiego. „Chciałem moim 9-letnim doświadczeniem i wiedzą nabytą przy realizacji projektu „Wyciągamy Dzieci z Bramy” w Piotrkowie podzielić się z innymi miastami i miejscowościami. O tym jak bardzo ta wakacyjna (i nie tylko wakacyjna) akcja sprawdziła się świadczy jej sukces – do niedawna brało w niej udział 6 tys. dzieci i została dostrzeżona przez samego Ministra Kultury. Ponieważ na mój pomysł podzielnia się projektem pozytywnie odpowiedziało kilka miast w regionie, w tym m.in. Bełchatów stąd też to dzisiejsze porozumienie pomiędzy Fundacją a MCK. Dzięki prezydentowi Markowi Chrzanowskiemu i wiceprezydentowi Januszowi Mękarskiemu oraz pozostałym władzom miasta od dziś także w Bełchatowie „Wyciągamy Dzieci z Bramy” – powiedział  tuż po złożeniu podpisów Jacek Sokalski.
Zadowolenia z porozumienia nie kryła również dyrektor bełchatowskiego MCK, Ewa Młynarczyk - „Bełchatów ma opinię miasta bogatego, zamożnego, a prawda jest taka, że również w Bełchatowie są osoby i dzieci potrzebujące pomocy. Miasto w tym celu robi sporo, jest m.in. karta „Rodzina 3+”, i myślę, że ten projekt, który teraz trafia do Bełchatowa „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, chociaż może tych bram w Bełchatowie za wiele nie ma, ale są na pewno dzieci uzdolnione i utalentowane, którym ta pomoc się przyda, my jako Miejskie Centrum Kultury witamy z radością. Cieszymy się, że prezydent Chrzanowski i wiceprezydent Mękarski tę inicjatywę aprobują, bo to oznacza, że te działania, które są podejmowane w mieście i w Miejskim Centrum Kultury są w ten sposób spójne. Teraz po podpisaniu umów przystępujemy z prezesem Sokalskim do ustalenia szczegółów przebiegu akcji na terenie Bełchatowa, jest m.in. mowa o stypendiach, konkursach oraz akcjach, w których dzieci będą mogły uczestniczyć już w najbliższym czasie. Ponieważ akcja jest prowadzona także w innych miastach, w ten sposób prace i dokonania utalentowanej młodzieży i dzieci z Bełchatowa będą trafiać do innych miejsc w regionie”.
W podobnym tonie wypowiedział się również wiceprezydent Janusz Mękarski - Jako prezydenci jesteśmy zadowoleni, że Fundacja zacznie działać w Bełchatowie. Jest to dla nas ważne wydarzenie i chcemy zachęcić wiele innych podmiotów i stowarzyszeń do uczestnictwa w tej akcji. MCK jest w tym projekcie tą instytucją formalną, są prowadzone jednak już rozmowy m.in. ze Stowarzyszeniem „Impuls”, by wspomóc tę ideę. Także innych będziemy gorąco namawiać do takiej współpracy. Mam nadzieję, że już pod koniec roku, kiedy przyjdzie czas na pierwsze podsumowania wszyscy bełchatowianie będą wiedzieć czym jest akcja „Wyciągamy Dzieci z Bramy”. 
Podpisane w Bełchatowie porozumienie jest jednym z kilku sfinalizowanych w ostatnich dniach przez Jacka Sokalskiego. Umowy podpisały już takie miasta jak Skierniewice i Sieradz, na dniach dołączą do nich jeszcze Pabianice, Radomsko oraz gmina Lubochnia.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=