Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

Władze fundacji

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Założycielem i prezesem Fundacji „Wyciągamy dzieci z bramy” jest Jacek Sokalski (ur. 1966), piotrkowianin, do 2019 roku dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, jak i ekspert w zespole Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. opiniowania wniosków o ministerialne dotacje (2010-2013), wcześniej w latach 2003-2010 dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Aktualnie dyrektor MDK w Przedborzu.

Prywatnie żonaty – żona Barbara, lekarz stomatolog, dwoje dzieci – córka i syn, Iza i Łukasz.
W Piotrkowie, podczas pełnienia funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury dał się poznać jako świetny menadżer i reformator w jednej osobie.
Z niezwykłą konsekwencją realizował program na rzecz poprawy zarówno warunków pracy, jak i działalności Ośrodka, gdzie wyposażenie, sprzęt techniczny i audiowizualny z lat 60. i 70. minionego stulecia były kompletnie wyeksploatowane. W okresie jego kierowania Miejskim Ośrodkiem Kultury, w skali nieporównywalnej z wcześniejszymi latami, rozwinął się ruch estradowy, amatorski ruch artystyczny oraz prezentacje zespołów zawodowych.
W latach 2004 – 2007 prowadził skuteczne starania o środki finansowe i  przeprowadził remont elewacji, remont dachu, wymianę stropu obiektu MOK przy al. 3-go Maja 12.  Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

W roku 2005 podpisany został „List intencyjny” dotyczący udziału piotrkowskiego MOK-u w unijnym Programie „Utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza”, i mimo wielu przeciwności nie dopuścił do tego, aby Gmina Piotrków Trybunalski odstąpiła od tego projektu. Pod jego gospodarskim okiem prowadzono inwestycję o wartości około 8 mln. zł – obiekt oddany został do użytku w 2008 r. i z tą chwilą zainaugurowano piotrkowską scenę teatralną – Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, a obiekt pozyskał funkcjonalne pomieszczenia do działalności MOK.

Przez cały okres kierowania MOK, bez względu na trwający remont bazy i utrudnienia w działaniu, prowadził i rozwijał działalność na rzecz dzieci zaniedbanych, z rodzin zagrożonych ubóstwem i patologią – działalność, która z czasem przerodziła się w pionierską akcję pn. „Wyciągamy dzieci z bramy”, i która stała się impulsem do utworzenia kilka lat później Fundacji pod tą samą nazwą.
Od roku 2008 rozpoczął sukcesywnie prace remontowe w drugim obiekcie MOK w Piotrkowie przy ul. Słowackiego 13, który przeznaczony został na pierwszy w Polsce Ośrodek Edukacji Artystycznej „Wyciągamy Dzieci z Bramy” działający pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Za swoje osiągnięcia i ogromne zaangażowanie życie lokalnej społeczności w ostatnim okresie został mu przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Posiada tytuł „Osobowości Roku  - PIOTR 2008” przyznany przez Kapitułę Plebiscytu w uznaniu dokonań na rzecz Piotrkowa Trybunalskiego.
Od 2006 roku aktywnie działa w Zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

W 2010 roku za swoją działalność na polu lokalnej kultury otrzymał statuetkę Złotej Wieży Trybunalskiej oraz Złoty Medal za zasługi dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego przyznawany przez Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Absolwent Wydziału Ekonomicznego WSP/Uniwersytetu Opolskiego, a także w zakresie studiów podyplomowych absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Łódzkiej i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.


WŁADZE FUNDACJI 

Jacek Sokalski Prezes zarządu


Małgorzata Dobrakowska Członek zarządu

animator kultury, wieloletni pracownik administracji


Małgorzata Anna Gletkier  Przewodnicząca Rady Fundacji

artysta plastyk, wieloletni były dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim


Ilona Maćkiewicz Członek Rady Fundacji

radca prawny


Elżbieta Rudnicka

doradca podatkowy
 

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=