Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE edycja II

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Za nami realizacja kolejnej edycji projektu "Wyciągamy Dzieci z Bramy - CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE". Drugą edycję realizowaliśmy dzięki funduszom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Podjęte działania były skierowane  do  dzieci w wieku od 4 do 6 lat oraz  wychowawców   przedszkoli, którzy wspólnie z wychowankami  przeżywali radość z poznawania muzyki oraz wielkich twórców. Podjęte działania w poszczególnych placówkach miały na celu przygotowanie uczestników do odbioru  utworów muzycznych w  Filharmonii.   
Projekt miał na celu dotarcie do przedszkoli prowadzonych przez kościoły i zachęcenie uczestników do obcowania z kulturą wysoką, jaką oferuje  Filharmonia Łódzka. Miało to szczególne znaczenie gdyż uczestnicy projektu to dzieci z  mniejszych miejscowości ,znacznie oddalonych  od centrów kultury miejscowości regionu łódzkiego.
W pierwszym  etapie projektu organizowaliśmy lekcje (warsztaty) muzyczne i wokalne, które odbyły się w przedszkolach ( miejscowościach na terenie województwa łódzkiego: Piotrków Trybunalski, Zelów i Rozprza). Drugim elementem był udział w specjalnym przygotowywanym dla dzieci w wieku przedszkolnym programie „Odkrywcy muzyki”   przygotowywanym przez  Filharmonię  Łódzką  im. Artura Rubinsteina w Łodzi. Kolejność działań nie była przypadkowa, gdyż zadaniem lekcji (warsztatów) było oswojenie i  przygotowanie dzieci   do odbioru sztuki  wysokiej  opracowanej  dla tego przedziału wiekowego, z którą  zetknęły się w Filharmonii.   
Przed rozpoczęciem projektu postawiliśmy sobie cel  rozwoju wyobraźni i wrażliwości naszych uczestników, przygotowania najmłodszych do dalszej edukacji artystycznej szczególnie tych zamieszkujących  mniejsze miejscowości regionu łódzkiego. Dzięki przeprowadzonym  lekcjom muzyczno- wokalnym  realizowanych na terenie placówek oddalonych  od centrów  kultury oraz wyjeździe do Filharmonii nasze założenia udało się zrealizować.
Lekcje muzyczne cieszyły się olbrzymim powodzeniem i przyjęte zostały bardzo gorąco zarówno przez dzieci jak i  wychowawców w przedszkolach. W wyjeździe do Filharmonii Łódzkiej (9.12.2017) wzięło 69 osób.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=