Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

ANIMATOR ULICY

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Animator Ulicy  to projekt, który jest kontynuacją działań Fundacji w podejmowaniu zadań, których celem jest wsparcie i pomoc rodzinom zagrożonym ubóstwem i patologią. Celem projektu jest animowanie środowiska lokalnego i  przygotowanie młodych odbiorców do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
W projekcie wezmie udział 5 miejscoowści, w których odbedą się kreatywne artystyczne wydzenia promoujące kulturę.

RADOMSKO

Podjęte działania polegały na przeprowadzeniu warsztatów z zespołem tańca nowoczesnego EXTASA przez Teatr Chorea z Łodzi oraz przygotowaniu zabaw tanecznych, jak też nauki tańca dla publiczności zgromadzonej podczas pokazu oraz  finałowy pokaz  zorganizowany na Placu 3 Maja podczas Pikniku Tańca ph. ROZTAŃCZONA ULICA w weekend majowy 2016.

INFORMACJA PRASOWA  oraz ZDJĘCIA Z WRĘCZENIA NAGRÓD


ZELÓW

Podjęte działania miały charakter happeningu a ich celem było zwrócenie uwagi na kretywne wykorzystywanie odpadów.
Działania odbywały się w przestrzeni miejskiej Zelowa, przy pasażu handlowym, na Placu Dąbrowksiego oraz okolicach Bibiloteki Publicznej.
Zadanie zostało zorganiozwane  przez członków Zarządu Stowarzyszenia Czechów w Polsce.

PLAKAT PONIŻEJ oraz ZDJĘCIA Z RELIZACJI ZADANIA

TOMASZÓW MAZOWIECKI

Działanie, które odbyło się nosiło nazwę: "Historia Polski w pieśni patriotycznej" ,zrezlizowane zostało 3 maja 2016 w 225. rocznicę Konstytucji 3 maja. Akcja składała się z wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych na płycie zrewitalizowanego Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

PLAKAT PONIŻEJ oraz ZDJĘCIA PREZENTUJĄCE RELIZACJE ZADANIA

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Podjęte działania były skierowane do młodych Piotrkowian, którzy podczas wydarzenia "Czy Piotrków Trybunalski jest "modnym" miastem? - moda piotrkowian XXI wieku" zaprezentować swoje talenty. Grupa pn. Kratorzy Mody z Gimnajzum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentowała zmieniające się trendy w modzie na przestrzeni lat. Wydarzenie odbyło się w "Centrum Ideii Ku Demokracji".

PONIŻEJ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA


BEŁCHATÓW

Zadania w Bełchatwie skupiły się na happeningu i wystawie pn.  „Uliczne art-cienie”.  Grupa plastyczna „Kolor”  wyposażona w emblematy związanymi ze sztuką  ( pędzle, tuby z farbami, palety, maski teatralne, instrumenty muzyczne)  była żywym obrazem w przestrzeni miasta. Występując z rekwizytami rzucała na chodniki i mury miasta niezwykłe cienie. Zapraszają  przechodniów, mieszkańców miasta do pozowania z „cieniem”. Finałem  działań była  wystawa z powstałych podczas happeningu  fotografii. 

PONIŻEJ CIENIOWE ZDJĘCIA W A ZAKŁADCE "W OBIEKTYWIE KAMERY" FILMIK Z AKCJI.Aby dowiedzieć się więcej o prezentowanych poniżej zdjęciach prosimy kliknąć na zdjęcie - w galerii pojawią się ich opisy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=