Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

Aktualności

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Letnia akcja fundacji „wyciągamy dzieci z bramy” w Skierniewicach

Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach jest drugą instytucją w regionie łódzkim, która podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją „Wyciągamy dzieci z bramy”.
W poniedziałek, 16 lipca, odpowiedni dokument parafowali: ze strony Fundacji, jej założyciel i prezes, Jacek Sokalski, ze strony skierniewickiego MOK-u, jego dyrektor Piotr  Bigos.
Założona w 2010 roku Fundacja jest organizacją zajmującą się kontynuowaniem akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”, projektu zainicjowanego w 2003 roku przez ww. Jacka Sokalskiego, ówczesnego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, który to projekt zyskał uznanie i patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z rodzin ubogich lub zagrożonych patologią, które z racji sytuacji materialnej nie mogą liczyć na wakacyjne wyjazdy poza miasto, którego celem jest m.in. organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji czy wyłanianie młodych talentów i zapewnienie im możliwości jak najlepszego rozwoju pod względem artystycznym. 
Przygotowywane przez Fundacje we współpracy ze skierniewickim MOK-iem wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży będą miały charakter ramowy i będą również odpowiednio dostosowane do potrzeb ich uczestników. Oznacza to, że po zapoznaniu się instruktorów przydzielonych do prowadzenia warsztatów z predyspozycjami i zainteresowaniami najmłodszych, zostaną oni przydzielą do odpowiednich grup tematycznych – plastycznych, fotograficzno-dziennikarskich, wokalnych czy teatralnych.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=