Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

Aktualności

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Fundacja „Wyciągamy Dzieci z Bramy” w Pabianicach

Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy”, 18 lipca, podpisała porozumienie o współpracy w organizacji wakacyjnego wypoczynku dla uzdolnionych artystycznie dzieci z kolejnym miastem w województwie łódzkim.
Tym razem podpis na dokumencie obok Jacka Sokalskiego, założyciela i prezesa Fundacji, złożyła wiceprezydent Pabianic, Małgorzata Biegajło w imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury im. Z. Herberta. Tym samym Pabianice dołączyły do takich miast, jak: Skierniewice, Sieradz i Bełchatów.
Pabianicki MOK w akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”, skierowanej głównie do dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz rodzin zagrożonych patologią, aktywnie uczestniczy od 2009 roku. Umowa z Fundacją, która jest kontynuatorem działań wspomnianej akcji, ową współpracę tylko oficjalnie sformalizowała.
W ramach projektu, już od pierwszych dni lipca, w MOK-u odbywają się zajęcia plenerowe i warsztaty, na których dzieci i młodzież mogą nauczyć się gry na gitarze, śpiewu czy rysunku. Na zakończenie wakacyjnej akcji Fundacja zapowiada zorganizowanie konkursów, dzięki którym dzieci wykazujące wyjątkowe zdolności będą miały szansę dostać stypendium naukowe. Co interesujące, obie strony porozumienia – Fundacja i MOK – mają także sprecyzowane plany działań na okres powakacyjny. Od drugiego semestru roku szkolnego 2012/13 zamierzone jest  otworzenie świetlic artystycznych w Szkołach Podstawowych numer 3, 5, 8 i 14.
Jacek Sokalski akcję „Wyciągamy Dzieci z Bramy” zapoczątkował dziewięć lat temu w Piotrkowie Trybunalskim. Do 2010 rozwinęła się ona w takim stopniu, że w ramach dzielenia się jej ideą założył Fundację.
Pieniądze na tegoroczną działalność letnią Fundacji pochodzą m.in. z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=