Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy"

Przekaż 1% podatku KRS 0000350120

Aktualności

Przekaż 1%

Media o nas

W obiektywie kamery

Nasze projekty

Stypendia

Wesprzyj nas

Fundacja „Wyciągamy Dzieci z Bramy” już w Radomsku

Jacek Sokalski, założyciel i prezes Fundacji „Wyciągamy dzieci z bramy” w czwartek, 19 lipca, podpisał w imieniu Fundacji porozumienie o współpracy z radomszczańskim Miejskim Domem Kultury w sprawie wakacyjnej akcji dla dzieci i młodzieży. Ze strony MDK podpis pod dokumentem złożyła dyrektor placówki, Elżbieta Kwiatkowska.
Po Skierniewicach, Sieradzu, Bełchatowie i Pabianicach, Radomsko jest kolejnym miastem, które przystępuje do letniej akcji, której celem jest m.in. organizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji czy wyłanianie młodych talentów i zapewnienie im możliwości jak najlepszego rozwoju pod względem artystycznym. Współorganizatorem tychże zajęć jest Fundacja „Wyciągamy dzieci z bramy”. - Celem fundacji jest podzielenie się doświadczeniami zdobytymi na przestrzeni dziewięciu lat w akcji w Piotrkowie. Są one bardzo pożyteczne w pracy na rzecz dzieci, które na co dzień nie maja zapewnionej należytej opieki, z różnych przyczyn nie mogą w wakacje wyjeżdżać poza miasto - mówił podczas konferencji prasowej w MDK Jacek Sokalski.
- Fundacja ma duże doświadczenia, my jako instytucja będziemy z tych doświadczeń czerpać. (…) Fundacja w szczególny sposób wspiera dzieci uzdolnione artystycznie, jesteśmy dobrym miejscem dla realizacji takich celów, a pomoc i możliwość wspólnego występowania o dodatkowe pieniądze będą na pewno bardzo wartościowe – wyraziła swoją opinię o porozumieniu dyrektor MDK Elżbieta Kwiatkowska.
Akcja „Wyciągamy dzieci z bramy”, której kontynuatorem działań na obszarze całego regionu łódzkiego jest Fundacja, narodziła się w 2003 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Zainaugurował ją ww. Jacek Sokalski, wówczas dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Przez kilka kolejnych lat w projekcie wzięło udział kilka tysięcy najmłodszych piotrkowian. Ponadto powstała sieć świetlic artystycznych i pierwszy w Polsce Ośrodek Edukacji Artystycznej, który tygodniowo na zajęciach plastycznych, teatralnych czy garncarskich skupiał kilkaset dzieci. W ten sposób w Piotrkowie udało się z bram, spod trzepaków, ławeczek i podwórek zabrać dzieciaki, niejednokrotnie nudzące się,  pozostawione samopas, w zamian oferując im zainteresowanie, opiekę oraz możliwość odkrywania i rozwoju własnych talentów. Stąd też wymowny tytuł akcji.
Warto jeszcze dodać, że Fundacja w tym roku otrzymała finansowe wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=